Strój kąpielowy dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wakacje to okres, kiedy wspólnie, całą rodziną spędzamy mnóstwo czasu na beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu. W gorące, słoneczne dni ulgę przynoszą kąpiele w naturalnych zbiornikach wodnych - nad morzem, w jeziorach czy na strzeżonych plażach nieopodal rzek.

 

Jaki strój kąpielowy dla dziecka najlepiej sprawdzi się latem?

Dzieciaki uwielbiają bawić się w wodzie oraz w jej pobliżu. Niestety są wówczas nieco bardziej narażone na poparzenia słoneczne wynikające z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Aby odpowiednio zabezpieczyć dziecko przed szkodliwym wpływem ultrafioletu, stosujemy specjalne kremy z filtrem, które stanowią podstawowe wyposażenie podręcznego bagażu każdej mamy.

 

Innym, uzupełniającym sposobem na dodatkową ochronę delikatnej skóry maluszka, jest odpowiednia odzież. Wybierając strój kąpielowy dla dziecka, warto rozważyć zakup takiego, który wyposażony jest w filtry UV. Taki kostium to inwestycja na nawet kilka sezonów - urocze, plażowe kreacje zachowują swoje właściwości przez długi czas. Warto zwrócić uwagę na to, by chroniący przed promieniowaniem UV strój kąpielowy dla malucha był wyprodukowany z oryginalnych, certyfikowanych tkanin.

 

Działanie filtrów UV w kostiumach dla dzieci

O ile działanie standardowych kremów z filtrem nie budzi wątpliwości rodziców, to stroje kąpielowe dla dzieci o podobnych właściwościach nie są jeszcze zbyt popularne. Z tego powodu zdecydowanie warto dowiedzieć się, jak działają filtry UV w tkaninach wykorzystywanych w produkcji strojów Playshoes.

 

Tego rodzaju kostiumy wykonane są ze specjalnej, szybkoschnącej i przyjemnej w dotyku tkaniny o gęstym splocie, która jest w stanie zablokować blisko 100% promieniowania ultrafioletowego pochodzącego od słońca. Wartość wskaźnika UPF (Ultraviolet Protection Factor) wynosi w takiej odzieży od 40 do 50. Przy zakupie koniecznie należy sprawdzić, czy strój kąpielowy z filtrem UV został wyprodukowany i przetestowany w zgodzie z obowiązującymi normami krajowymi oraz kontynentalnymi. Warto stawiać na sprawdzone, uznane marki, takie jak np. Playshoes, której produkty są dostępne w ofercie Evendoo.

0
Feed

Zostaw komentarz